oasis-BanneBhuvaneshwar-May18 (1)

ଆମର ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳକୁ ଏକ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରଶ୍ନ |


    ଓଏସିସ୍‌ ଫର୍ଟିଲିଟୀ-ଭୂବନେଶ୍ୱର

    ନମସ୍କାର ଭୂବନେଶ୍ୱର ! ଓଏସିସ୍‌ ଫର୍ଟିଲିଟୀ, ଭାରତର ଏକ ଅଗ୍ରଣୀ ଗର୍ଭଧାରଣ କେନ୍ଦ୍ର ଯାହା ନିଃସନ୍ତାନ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ଭଧାରଣ ସମ୍ୱନ୍ଧିତ ଚିକିତ୍ସା ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକର ଏକ ବିସ୍ତୃତ ଶୃଙ୍ଖଳକା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ । ପିସିଓଏସ୍‌, ଏଣ୍ଡୋମେଟ୍ରିଓସିସ୍‌, ପ୍ରଦୂଷଣ, ବ୍ୟାୟାମର ଅଭାବ, ମାତା-ପିତା ହେବାରେ ବିଳମ୍ୱତା, ଧୂମପାନ ଭାରତରେ ବନ୍ଧ୍ୟାତ୍ୱ ବଢ଼ିବାର ପ୍ରମୂଖ କାରଣ ହୋଇସାରିଛି । ଆମର ଭୂବନେଶ୍ୱର କେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଆଇଭିଏଫ୍‌ ଲ୍ୟାବ୍‌ ଏବଂ ହାଏ-ଟେକ୍‌ ଉପକରଣରେ ସୁସଜ୍ଜିତ ଅଟେ ଯାହା ଅଧିକ ଅଭିଜ୍ଞତାସମ୍ପନ୍ନ ଗର୍ଭଧାରଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏବଂ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଭ୍ରୁଣବିଜ୍ଞାନୀ (ଏମ୍ୱ୍ରୋୟୋଲୋଜିଷ୍ଟ)ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମର୍ଥିତ ଅଟେ ।

    ଆମେ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ବୟସ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ଥିତି, ଜୀବନଶୈଳୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କାରଣଗୁଡ଼ିକ ଆଧାରରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଗର୍ଭଧାରଣ ସମ୍ୱନ୍ଧିତ ଚିକିତ୍ସା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଉ । ଆମର କେନ୍ଦ୍ର ଆଇଭିଏଫ୍‌ ଚିକିତ୍ସାରେ 60% ସଫଳତା ହାରର ଅଧିକାରୀ ଅଟେ, ଯାହା ବିଶ୍ୱର ସଫଳତା ହାର 44% ଠାରୁ ଅଧିକ ଅଟେ । ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଲାଇଫ୍‌ଷ୍ଟାଇଲ୍‌ ଏବଂ ଆଇଭିଏଫ୍‌ କ୍ଲିନିକ୍‌ ରେଙ୍କିଙ୍ଗ ସର୍ଭେ 2020-21 ଦ୍ୱାରା ଆମକୁ ଭାରତରେ ନମ୍ୱର 3 ଫର୍ଟିଲିଟୀ ସେଣ୍ଟର୍‌ ଭାବରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି । ଆମେ ଆଇୟୁଆଇ, ଆଇଭିଏଫ୍‌, ଆଇଭିଏମ୍‌, ଫର୍ଟିଲିଟୀ ପ୍ରିଜର୍ଭେସନ୍‌ ଇତ୍ୟାଦି ସହିତ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଚିକିତ୍ସା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଉ ।

    ପରାମର୍ଶଦାତା ଏବଂ ଗର୍ଭଧାରଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ, ଡକ୍ଟର ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍ସାହୀ, ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଏବଂ ତାଙ୍କର ପାରଦର୍ଶିତା ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ଅନେକ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ବନ୍ଧ୍ୟାତ୍ୱ ଦୂର କରିବାରେ ଏବଂ ଖୁସି ମାତାପିତା ହେବାରେ ସହାୟତା କରିଛନ୍ତି ।

    118394908_308251030601109_6592532081519033785_n

    ଓଏସିସ୍‌ ଫର୍ଟିଲିଟୀ-ଭୂବନେଶ୍ୱର

    118394908_308251030601109_6592532081519033785_n

    ନମସ୍କାର ଭୂବନେଶ୍ୱର ! ଓଏସିସ୍‌ ଫର୍ଟିଲିଟୀ, ଭାରତର ଏକ ଅଗ୍ରଣୀ ଗର୍ଭଧାରଣ କେନ୍ଦ୍ର ଯାହା ନିଃସନ୍ତାନ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ଭଧାରଣ ସମ୍ୱନ୍ଧିତ ଚିକିତ୍ସା ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକର ଏକ ବିସ୍ତୃତ ଶୃଙ୍ଖଳକା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ । ପିସିଓଏସ୍‌, ଏଣ୍ଡୋମେଟ୍ରିଓସିସ୍‌, ପ୍ରଦୂଷଣ, ବ୍ୟାୟାମର ଅଭାବ, ମାତା-ପିତା ହେବାରେ ବିଳମ୍ୱତା, ଧୂମପାନ ଭାରତରେ ବନ୍ଧ୍ୟାତ୍ୱ ବଢ଼ିବାର ପ୍ରମୂଖ କାରଣ ହୋଇସାରିଛି । ଆମର ଭୂବନେଶ୍ୱର କେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଆଇଭିଏଫ୍‌ ଲ୍ୟାବ୍‌ ଏବଂ ହାଏ-ଟେକ୍‌ ଉପକରଣରେ ସୁସଜ୍ଜିତ ଅଟେ ଯାହା ଅଧିକ ଅଭିଜ୍ଞତାସମ୍ପନ୍ନ ଗର୍ଭଧାରଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏବଂ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଭ୍ରୁଣବିଜ୍ଞାନୀ (ଏମ୍ୱ୍ରୋୟୋଲୋଜିଷ୍ଟ)ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମର୍ଥିତ ଅଟେ ।

    ଆମେ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ବୟସ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ଥିତି, ଜୀବନଶୈଳୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କାରଣଗୁଡ଼ିକ ଆଧାରରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଗର୍ଭଧାରଣ ସମ୍ୱନ୍ଧିତ ଚିକିତ୍ସା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଉ । ଆମର କେନ୍ଦ୍ର ଆଇଭିଏଫ୍‌ ଚିକିତ୍ସାରେ 60% ସଫଳତା ହାରର ଅଧିକାରୀ ଅଟେ, ଯାହା ବିଶ୍ୱର ସଫଳତା ହାର 44% ଠାରୁ ଅଧିକ ଅଟେ । ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଲାଇଫ୍‌ଷ୍ଟାଇଲ୍‌ ଏବଂ ଆଇଭିଏଫ୍‌ କ୍ଲିନିକ୍‌ ରେଙ୍କିଙ୍ଗ ସର୍ଭେ 2020-21 ଦ୍ୱାରା ଆମକୁ ଭାରତରେ ନମ୍ୱର 3 ଫର୍ଟିଲିଟୀ ସେଣ୍ଟର୍‌ ଭାବରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି । ଆମେ ଆଇୟୁଆଇ, ଆଇଭିଏଫ୍‌, ଆଇଭିଏମ୍‌, ଫର୍ଟିଲିଟୀ ପ୍ରିଜର୍ଭେସନ୍‌ ଇତ୍ୟାଦି ସହିତ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଚିକିତ୍ସା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଉ ।

    ପରାମର୍ଶଦାତା ଏବଂ ଗର୍ଭଧାରଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ, ଡକ୍ଟର ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍ସାହୀ, ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଏବଂ ତାଙ୍କର ପାରଦର୍ଶିତା ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ଅନେକ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ବନ୍ଧ୍ୟାତ୍ୱ ଦୂର କରିବାରେ ଏବଂ ଖୁସି ମାତାପିତା ହେବାରେ ସହାୟତା କରିଛନ୍ତି ।

    ଆମର ଚିକିତ୍ସା

    ଆମର କ expert ଣସି ପ୍ରଜନନ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ସମାଧାନ କରିବାରେ ଆମର ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ ପାରଦର୍ଶୀ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଆମେ Oasis ରେ ଦକ୍ଷ ଏବଂ ପ୍ରମାଣ ଭିତ୍ତିକ ପ୍ରଜନନ ଚିକିତ୍ସା ଯେପରିକି IUI, IVF, IVM, PGS ଇତ୍ୟାଦି ପ୍ରଦାନ କରିବାରେ ଗର୍ବିତ |

    ଆମର ଡାକ୍ତରମାନେ ହେଲେ

    ଡକ୍ଟର ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ

    ପରାମର୍ଶଦାତା ଏବଂ ଗର୍ଭଧାରଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ

    ଡକ୍ଟର ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକଙ୍କର ଗର୍ଭଧାରଣ ସମ୍ୱନ୍ଧିତ ଚିକିତ୍ସା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିବିଧ ଅନୁଭବ ରହିଛି । ତାଙ୍କର ବିଶେଷ ଯୋଗ୍ୟତା ଏବଂ ଆଗ୍ରହର ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଧ୍ୟାତ୍ୱ, ପିସିଓଏସ୍‌ ଏବଂ କମ୍‌ ଓଭାରିଆନ୍‌ ରିଜର୍ଭର ପରିଚାଳନା, ଏଣ୍ଡୋସ୍କୋପିକ୍‌ ସର୍ଜରୀ ଏବଂ ଗାୟେନିକ୍‌ ଓଙ୍କୋଲୋଜୀ (ପ୍ରିଭେଣ୍ଟିଭ୍‌ ଏବଂ ଅପରେଟିଭ୍‌), ଇତ୍ୟାଦି ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ଅଟନ୍ତି ।

    Prashant

    ଡକ୍ଟର ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ

    ପରାମର୍ଶଦାତା ଏବଂ ଗର୍ଭଧାରଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ

    ସେ ଭିଏସ୍‌ଏସ୍‌ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, ବୁର୍ଲା, ସମ୍ୱଲପୁର, ଓଡ଼ିଶା ଠାରୁ ତାଙ୍କର ଏମ୍‌ବିବିଏସ୍‌ ପୁରା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌ ଏଣ୍ଡ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, କଟକ୍‌, ଓଡ଼ିଶା ଠାରୁ ଏମ୍‌ଡି (ପ୍ରସୂତି ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀରୋଗ) ପୁରା କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏମ୍ସ, ନୂଆ ଦିଲ୍ଲିରୁ ଗର୍ଭଧାରଣ ସମ୍ୱନ୍ଧିତ ଚିକିତ୍ସା (ଆଇଭିଏଫ୍‌)ରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷିତ ଅଟନ୍ତି, ଏବଂ ଏଏଚ୍‌ଆର୍‌ସିସି, କଟକ୍‌ ଠାରୁ ଗାଏନୋକୋଲୋଜିକାଲ୍‌ ଓଙ୍କୋଲୋଜୀରେ ଟ୍ରେନିଂ ଅବର୍ଜର୍ଭର୍‌ସିପ୍‌ ପ୍ରାପ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, କଟକ୍‌ ଠାରୁ ଲାପ୍ରୋସ୍କୋପିକ୍‌ ସର୍ଜରୀରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷିତ ଅଟନ୍ତି, ଏବଂ ଓ ଏଣ୍ଡ ଜିରେ ଅଲ୍ଟ୍ରାସୋନୋଗ୍ରାଫୀରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷିତ, ଯାହାକି ଏକ ଏଫ୍‌ଓଜିଏସ୍‌ଆଇ ପ୍ରମାଣିତ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଅଟେ ।

    ଓଏସିସ୍‌ ଫର୍ଟିଲିଟୀ ସହିତ ଜୋଡ଼ିହେବା ପୂର୍ବରୁ, ସେ କୋନାସୀମା ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଟ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ମେଡିକାଲ୍‌ ସାଇନ୍ସେସ୍‌, କିମ୍ସ, ଅମଲାପୁରମ୍‌, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ; ପଣ୍ଡିଚେରୀ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଟ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ମେଡିକାଲ୍‌ ସାଇନ୍ସେସ୍‌, ପଣ୍ଡିଚେରୀ; ଏବଂ ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଟ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ମେଡିକାଲ୍‌ ସାଇନ୍ସେସ୍‌, ରାଏପୁର୍‌, ଛତିସ୍‌ଗଡ଼ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ । ସେ ଆଇଏମ୍‌ଏସ୍‌ ଏବଂ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, ଭୂବନେଶ୍ୱରରେ ଓବିଜିର ପ୍ରଫେସର୍‌ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପାଖରେ ତିରିଶ (30) ପବ୍ଲିକେସନ୍‌ ଏବଂ ସାତ (7) ରିସର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

    ×


      ×
      Dr. Prasanta Kumar Nayak
      Dr. Prasanta Kumar Nayak

      ଡକ୍ଟର ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ

      ପରାମର୍ଶଦାତା ଏବଂ ଗର୍ଭଧାରଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ

      ଡକ୍ଟର ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକଙ୍କର ଗର୍ଭଧାରଣ ସମ୍ୱନ୍ଧିତ ଚିକିତ୍ସା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିବିଧ ଅନୁଭବ ରହିଛି । ତାଙ୍କର ବିଶେଷ ଯୋଗ୍ୟତା ଏବଂ ଆଗ୍ରହର ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଧ୍ୟାତ୍ୱ, ପିସିଓଏସ୍‌ ଏବଂ କମ୍‌ ଓଭାରିଆନ୍‌ ରିଜର୍ଭର ପରିଚାଳନା, ଏଣ୍ଡୋସ୍କୋପିକ୍‌ ସର୍ଜରୀ ଏବଂ ଗାୟେନିକ୍‌ ଓଙ୍କୋଲୋଜୀ (ପ୍ରିଭେଣ୍ଟିଭ୍‌ ଏବଂ ଅପରେଟିଭ୍‌), ଇତ୍ୟାଦି ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ଅଟନ୍ତି ।

      Prashant

      ଡକ୍ଟର ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ

      ପରାମର୍ଶଦାତା ଏବଂ ଗର୍ଭଧାରଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ

      ସେ ଭିଏସ୍‌ଏସ୍‌ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, ବୁର୍ଲା, ସମ୍ୱଲପୁର, ଓଡ଼ିଶା ଠାରୁ ତାଙ୍କର ଏମ୍‌ବିବିଏସ୍‌ ପୁରା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌ ଏଣ୍ଡ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, କଟକ୍‌, ଓଡ଼ିଶା ଠାରୁ ଏମ୍‌ଡି (ପ୍ରସୂତି ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀରୋଗ) ପୁରା କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏମ୍ସ, ନୂଆ ଦିଲ୍ଲିରୁ ଗର୍ଭଧାରଣ ସମ୍ୱନ୍ଧିତ ଚିକିତ୍ସା (ଆଇଭିଏଫ୍‌)ରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷିତ ଅଟନ୍ତି, ଏବଂ ଏଏଚ୍‌ଆର୍‌ସିସି, କଟକ୍‌ ଠାରୁ ଗାଏନୋକୋଲୋଜିକାଲ୍‌ ଓଙ୍କୋଲୋଜୀରେ ଟ୍ରେନିଂ ଅବର୍ଜର୍ଭର୍‌ସିପ୍‌ ପ୍ରାପ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, କଟକ୍‌ ଠାରୁ ଲାପ୍ରୋସ୍କୋପିକ୍‌ ସର୍ଜରୀରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷିତ ଅଟନ୍ତି, ଏବଂ ଓ ଏଣ୍ଡ ଜିରେ ଅଲ୍ଟ୍ରାସୋନୋଗ୍ରାଫୀରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷିତ, ଯାହାକି ଏକ ଏଫ୍‌ଓଜିଏସ୍‌ଆଇ ପ୍ରମାଣିତ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଅଟେ ।

      ଓଏସିସ୍‌ ଫର୍ଟିଲିଟୀ ସହିତ ଜୋଡ଼ିହେବା ପୂର୍ବରୁ, ସେ କୋନାସୀମା ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଟ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ମେଡିକାଲ୍‌ ସାଇନ୍ସେସ୍‌, କିମ୍ସ, ଅମଲାପୁରମ୍‌, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ; ପଣ୍ଡିଚେରୀ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଟ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ମେଡିକାଲ୍‌ ସାଇନ୍ସେସ୍‌, ପଣ୍ଡିଚେରୀ; ଏବଂ ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଟ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ମେଡିକାଲ୍‌ ସାଇନ୍ସେସ୍‌, ରାଏପୁର୍‌, ଛତିସ୍‌ଗଡ଼ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ । ସେ ଆଇଏମ୍‌ଏସ୍‌ ଏବଂ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, ଭୂବନେଶ୍ୱରରେ ଓବିଜିର ପ୍ରଫେସର୍‌ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପାଖରେ ତିରିଶ (30) ପବ୍ଲିକେସନ୍‌ ଏବଂ ସାତ (7) ରିସର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

      ×


        ×

        ରୋଗୀଙ୍କ ପ୍ରଶଂସାପତ୍ର

        FAQs

        What is the success rate of treatments at your centre?
        Globally the success rate of assisted reproductive technology is between 15-20% for intra uterine insemination and 40-50% for in-vitro fertilization. The success rate at our centre is higher than the global average. However, the success rate for every individual is different from the other. For more information on success rates, please visit the Success Rates page.
        Who are the doctors at your centre? Do you also have dieticians and other therapists?
        We are a fully functional hospital with 15 centers to treat male & female infertility. We have a large team of experts with over 100 years of collective experience. We have dieticians for diet and lifestyle counselling and therapists to help you holistically. For more information on Our Expert Team, please visit the Who are We Page.
        Do you offer treatment for male infertility?
        Yes, we offer treatments for male infertility.
        Am I too old for a fertility treatment?
        While age is a cause for infertility, it varies from person to person. You must make an appointment at our clinic and the doctor will be able to suggest a treatment after a thorough examination.
        We are not a married couple. Will you be able to treat us for infertility problems?
        We offer fertility treatments only for married couples in order to avoid potential legal troubles.
        Does your center perform deliveries?
        No we do not perform deliveries.

        OASIS FERTILITY

        ଡିଏ ହାଉସିଂ ସ୍କ୍ୟୋୟାର୍‌, ପାଲ୍‌ ହାଇଟ୍ସ ନମ୍ୱର 1, 01/02 ନିକଟରେ, ରିଲାଏନ୍ସ ଫୁଟ୍‌ପ୍ରିଣ୍ଟ ଉପରେ, ଜୟଦେବ୍‌ ବିହାର, ଭୂବେଶ୍ୱର, ଓଡ଼ିଶା 751023

        ଇମେଲ୍‌: [email protected]

        ଫୋନ୍‌: +91-7416635916 / +91-6743502666

        /fertility-centres-bhubaneswar-odiya/